Тагови Постови тагирани со "Филм"

Таг: Филм

Изгледот на Деми Мур е дефиниција за младост, бидејќи никогаш не би погодиле дека таа е во шестата деценија од животот. 54-годишната актерка сепак ги...

Руса коса, безброј пластични операции, префинет стил и исончан тен се првите работи кои ќе ви паднат на памет кога ќе се спомене името...

Кара Делавин од славен модел полека преминува во актерка, а дека е посветена на својата нова професија докажува и ова појавување. Популарната Британка ја доби...

Лејди Гага сериозно влегува во актерските води, па подготвена е да се покаже во најдобро светло! Таа е дел од филмот „A Star Is Born“...

Француската актерка Марион Котилар на својот профил на Инстаграм објави фотографии, во кои јасно се гледа дека актерката си ги зголемила усните кои сосема...

„Убавицата и Ѕверот“ е новиот филмски хит, кој на црвениот тепих ги собра најголемите ѕвезди во Холивуд. Помеѓу нив беше и 31-годишната Криси Теиген која...

Скандалозната грешка на самиот крај на доделувањето на Оскарите уште е главна тема, а сега е откриен и твит кој може да открие кој...

Анџелина Џоли моментално патува низ Камбоџа каде го промовира нејзиниот најнов филм. Актерката од ова патување сподели специјален момент со кралот Нородом Сихамони од Камбоџа...

Светот со нетрпение го очекува продолжувањето на филмот „50 нијанси на сиво“, а синоќа во Лос Анџелес се случи токму премиерата. На црвениот тепих на...

Животот на Жељко Ражнатовиќ Аркан и неговата сопруга Цеца ќе биде претворен во документарен филм, а со тоа моментално се занимава француска продукција. Екипата на...