Тагови Постови тагирани со "големиот гетсби"

Таг: големиот гетсби

Во сабота на 24 декември, во Музејот на современа уметност ќе биде отворена нова галерија, со поставката насловена „Кон новите пунктови“. Музејот со оваа изложба...

Крис Џенер пред три дена, на 5 ноември наполни 60 години, а роденденот го прослави во голем стил. Приреди спектакуларна забава во стилот на...

Добитничката на Оскар за најдобри костими во филмот „Големиот Гетсби“, Кетрин Мартин, својот говор го извадила од градникот. Дизајнерката и продуцентка го имала дефинитивно најдоброто...

И пред официјално да стартува најновото издание на Канскиот Филмски фестивал, во овој француски град веќе пристигнаа најголемите актерски ѕвезди. Помеѓу нив се најде и...

Најзначајниот филмски настан, 66. Филмски фестивал во Кан почнува денеска со адаптацијата на филмот „Големиот Гетсби“ на австралискиот режисер Баз Лахрман со Леонардо ДиКаприо во...

Британската пејачка ја снимила песната „Crazy in Love“ за потребите на филмот „Големиот Гетсби“. После обработката на песната „Back to Black“ на Ејми Вајнхаус во...

Фановите можат да ги слушнат првите неколку секунди од обработката на Бијонсе на класиката на Ејми Вајнхаус „Back to Black“ во новиот трејлер за...