Тагови Постови тагирани со "грло"

Таг: грло

Заврши отворениот повик инициран од Септолете Тотал за идентификување на јавна личност која најмногу ја користи моќта на своето грло, промовирајќи активен напор кон...

Со одржување на концерти, улоги во филмски или телевизиски остварувања, со пишување или сликање заработуваат повеќе од просечните луѓе, но некои од нив не...

Инспирирани од тврдењето што ја слави моќта на здравото грло, тимот на Септолете Тотал беше во посета на тренингот на момците од КК „Работнички“...

Пријателите на Вал Килмер, кој на 31 декември треба да наполни 57 години, тврдат дека познатиот актер е тешко болен и дека за него...

Неколку дена откако актерот Мајкл Даглас изјави дека на неговиот пријател Вал Килмер наводно има рак на грлото, се огласи и самиот актер. Килмер ја...

Настинките се се почести во овој период од годината. Затоа ви предлагаме да си направите еден корисен коктел, секогаш штом почувствувате болка или дразнење во...

Ако сте и вие меѓу оние кои се борат со воспалено грло и крајници или со ангина, имаме добри вести. Иако сте мислеле дека сте...

Сезоната на настинки и вируси за жал полека почнува да фаќа залет, а болното грло е многу чест симптом. Нашите предци имаат различни искуства во...

Веќе некое време кружат гласини дека Вал Килмер го оперирар туморот на грлото, но тој упорно тврди дека нема никакви здравствени проблеми. Сепак, сега актерот...

Покрај тоа што ја користиме во кујната, солта може да послужи и како лек за многу проблеми со здравјето. Дознајте кои здравствени проблеми можете да...