Тагови Постови тагирани со "икс фактор"

Таг: икс фактор

Поп пејачката Рита Ора, која е една од членовите на жирито во музичкото натпреварување „Иск Фактор“, повторно, по којзнае кој пат шокираше многумина со...

Младата 20 годишна штипјанка Александра Кукушев е македонската кандидатка во новата сезона од бугарското музичко шоу „Икс Фактор“. Александра не е ново име што допрва...

Давид Темелков е новото име на македонската музичка сцена откако со неговиот талент и шарм успеа да ги освои срцата на обожавателите од регионот,...

14-годишно девојче се појави во музичкото натпреварување X-Factor. Кога се појави на сцената, жирито и публиката не веруваа во нејзиниот талент, а потоа ги шокираше. Имено,...

Кога во март минатата година стана победник на регионалниот музички натпревар „Икс Фактор“, на Даниел Кајмаковски му се оствари сонот за кој имаше надеж,...

Победникот на Х-Фактор Амел Ќуриќ во саботата доживеа страшна сообраќајна несреќа во Бјелиш. За среќа сите учесници во несреќата се со полесни повреди, додека...

Овогодишниот победник на „X-Factor Adria“, Амел Чуриќ се здобил со полесни повреди при сообраќајна несреќа, што се случила викендов во близина на боснаскиот град...

Пејачката Шерил Фернандез Версини неодамна беше на удар на критиката. Обожавателите на британската ѕвезда се загрижени за нејзиното здравје, па критиките поради килажата се...

Момчето кое со својот раскошен вокал го освои регионот во шоуто Х Фактор Адриа, Антонио Криштофиќ, за жал го напушти натпреварот. Откако публиката одлучи тој...

Освен 40.000 евра, колку што добиваат како жири на „X-Factor“, продукцијата им плаќа и смештај во луксузни хотели, а договорени им се и појавувања...