Тагови Постови тагирани со "Јана Бурческа"

Таг: Јана Бурческа

Јана Бурческа пред милионскиот аудиториум на Евровизија му кажа „ДА“ на својот избраник, Александар Филиповски, а двојката денес ја направи свадбената церемонија. Пејачката која е...

Јана Бурческа со „Dance Alone“ синоќа не успеа да не однесе во финалето на Евровизија, но секако не направи главна вест во странските медиуми. Нејзината...

Како што би рекла постарите - Каролина Гочева повлече нога помеѓу јавните личности. Па по запросувањето на пејачката и пред Јана Бурческа кажа „ДА“ и...

Јана Бурческа синоќа не успеа да се пласира во финалето, но секако оваа Евровизија ќе ја памети цел живот. Откако со промо видеото објави дека...

Македонската претставничка, Јана Бурческа на втората полуфинална евровизиска вечер настапи со „Dance Alone“. Таа од Киев откри и добро чувана тајна. Со евровизискиот промо спот,...

Во пресрет на првата полуфинална вечер на Евровизија, вчера се одржа свеченото отворање на 62-то издание на изборот за најдобра песна во Европа. На...

Легендарниот Скопски фестивал се врати на сцената низ големата врата, со преполна сала, оркестар од најдобри кој свиреше заедно со најдобрите гласови во државава. И...