Тагови Постови тагирани со "Јана Бурчевска"

Таг: Јана Бурчевска

Салвадор Собрал е новиот победник на Евровизија, а музичкото натпреварување следната година ќе се одржи во Португалија. За жал нашата претставничка Јана Бурческа не...

Тамара Тодевска моментално ужива на семеен одмор, но тоа не ја спречи да ја изрази својата среќа за Јана Бурческа. Македонската пејачка на Фејсбук и...

Вечерва во Киев се одржува втората полуфинална вечер на која ќе настапи Јана Бурческа. Македонската претставничка на годинешниот избор на песна на Евровизија, со...

Јана Бурчевска веќе застана на Евровизиската сцена во Киев, каде на 11-ти мај ќе ја претставува Македонија. „Dance Alone“ ја доживеа својата прва проба на...

Јана Бурческа ја промовираше песната со која ќе не претставува на Евровизија, а истата е насловена „Dance alone“. Песната има модерен звук и е оригинално...

Младата пејачка која стана популарна преку музичкото шоу за таленти „ Музички Идол“, извесно време се почесто ја гледаме во улога на модел. На неодамнешното...