Тагови Постови тагирани со "јавни личности"

Таг: јавни личности

Холивудските ѕвезди без проблем зборуваат за нивната прва работа која била далеку од гламурозна. Односно Брус Вилис возел камион, а истата професија ја имал и...

Се започна со статусот на Darko Lesoski а потоа лавина од реакции, коментари.. Едни го фалат други по него со дрва и камења... Ви го пренесуваме неговиот статус...

Спортисти од неколку конкурентски клубови, новинари од различни редакции и медиумски личности се главни протагонисти кои со многу насмевки  и ја доловуваат на публиката...

Македонската опера и балет вчеравечер ги отвори портите за сите љубители на добрата македонска забавна музика. Голем број познати личности, но и оние кои сакаа...

Модните настани, свечености и промоции од официјален јавен карактер, во денешно време не би биле комплетни доколку гостите, меѓу кои се разбира и познатите...

„Читај книга и подари здравје“ е насловена хуманитарната акција на Градската библиотека „Браќа Миладиновци“-Скопје за опремување библиотека-игротека на Клиниката за детски болести. Настанот ќе се...

Многу често од архивата на јавните личности се обидуваме да „ископаме“ фотографии кои тие сакаат засекогаш да останат скриени. Така е и овој пат. Холивудските заводници...

Денот на шегата многу наши јавни личности ја искористија да се маскираат и да се забавуваат. Традицијата оваа година не ја одминаа Тамара, Зоки Бејбе,...

Со влегувањето на Маја Николиќ во куќата на „Големиот Брат“, пејачката успеа да ги изнервира станарите, но и некој од јавните личности. Додека беше во...

Како и минатата недела, така и оваа, стилистот Дадар ги коментира најлошите и најдобрите стајлинзи на нашите и светските ѕвезди, а дава и совети...