Тагови Постови тагирани со "Јувентус"

Таг: Јувентус

Ждрепката за полуфиналните натпревари од Лигата на шампионите заврши. Реал Мадрид ќе се соочи со својот противник Атлетико Мадрид четврти пат по ред, откако го...

Италијанскиот шампион Јувентус ја забележа 11.победа по ред, иако на стартот на сезоната сите мислеа дека кризата ќе трае долго. Најновата „жртва“ на Јуве...

Се комплетираше петтото коло во групите Ц и Д во Лигата на шампионите. Во групата Ц Атлетико Мадрид во директен дуел за понатамошен пласман дома...

Фудбалерите на Манчестер Сити, многу тешко, дури во судиското продолжение стигна до победата против Севиља, откако на полувреме беше нерешено. Со автоголот на Адил Рами,...

Вечерва ќе се одиграат натпреварите од второто коло во групите А, Б, Ц и Д во Лигата на шампионите. Имаме нови интересни мечеви, а најголемо...

Хрватскиот фудбалер го комплетираше трансферот од 15 милиони фунти во Јувентус. Марио Манџукиќ успешно ги помина лекарските прегледи, а 29-годишниот играч кој досега настапуваше за...

Се одигра големото финале на Олимпискиот стадион во Берлин помеѓу екипите на Јувентус и Барселона. Вечерва шпанскиот претставник славеше против италијанскиот со конечен резултат 3:1...

За победа на Барселона коефициентот е 1.70, за Јувентус дури 6, а ремито донесува коефициент 4. Во пресрет на вечерашното финале од Лигата на шампионите...

Утре ќе се игра финалето од фудбалската Лига на шампионите помеѓу Барселона и Јувентус. Двата тима имаат прилика да освојат тројна круна сезонава. Голем број...

Стоперот на италијанскиот шампион и дефинитивно ќе го пропушти најважниот меч. Дефанзивецот на Јувентус, Џорџо Киелини, поради повредата на листот на левата нога, нема да...