Тагови Постови тагирани со "каролина гочева"

Таг: каролина гочева

Пејачката Каролина Гочева замина на одмор заедно со вереникот. И ова лето парот повторно одлучи да ужива на Миконос. Каролина се пофали со неколку...

Каролина Гочева долго ја криеше својата љубов со уметникот Михаил Корубин, а сите ги изненади со нејзината свршувачка минатиот месец. И додека јавноста го запозна...

Како што би рекла постарите - Каролина Гочева повлече нога помеѓу јавните личности. Па по запросувањето на пејачката и пред Јана Бурческа кажа „ДА“ и...

Елена Ристевска е уште една јавна личност во иза која и ја честиташе веридбата на Каролина Гочева. Пејачката на Инстаграм објави досега невидена фотографија од...

Каролина Гочева вчера се вереше со својот избраник, уметникот Михаил Корубин, а честитките и убавите желби не застануваат! Фотографијата на Инстаграм собра илјадници лајкови, но...

Каролина Гочева синоќа не изненади сите, откако се вереше со момчето Михаил Корубин! Запросувањето се случи во Париз, а беше потврдено со фотографија на Инстаграм. На...

Македонското девојче, Каролина Гочева вчера во градот на љубовта кажа „ДА“. Пејачката ја прифати понудата за брак од нејзиното момче Михаил Корубин со кого е...

Навикнати сме Тамара Тодевска секојдневно да објавува фотографии од преслатката Хана, која често е во друштво на македонските јавни личности. Па по запознавањето со Игор...

Каролина Гочева во својот дом ужива во празнична атмосфера која ја сподели со фановите. Пејачката Божиќ го честиташе со фотографија од огромната елка и подароците...

Денеска Град Скопје излезе со соопштение за јавноста во кое вели дека дочекот на плоштадот во Скопје е откажан, а парите ќе бидат наменети...