Тагови Постови тагирани со "кендал џенер"

Таг: кендал џенер

Кендал Џенер одамна јавно призна дека сака да ги покажува своите гради, а тоа го смета како нејзина најчудна страна. Па ова нејзино појавување воопшто...

Само неколку дена откако Ким Кардашијан се појави во тренерки и штикли, тоа го направи и Кендал Џенер. Моделот се појави во црни тренерки и...

Како топ модел, Кендал Џенер не дозволува да и се случат модни грешки, посебно кога станува збор за официјални појавувања. Но, и на најдобрите...

Кендал Џенер продолжува да вложува во недвижнини, па моделот си купи уште една куќа. Новиот дом се наоѓа во Холивуд и чини 6.5 милиони долари. Се...

Кендал Џенер е единствената во кланот Кардашијан-Џенер која нема заводливи облини. Напротив 21-годишната реалити ѕвезда има тело на супер-модел по кое воздивнуваат многу дами во...

Кендал Џенер без проблем чекори по модните писти, но очигледно има проблем со возењето велосипед. Нејзината постара сестра Клое Кардашијан објави видео од моделот на...

Ким Кардашијан напорно вежба за да ја одржува својата фигура, но секако и внимава што јаде. Старлетата на Снепчет објави што појадува, а нејзиниот појадок...

Додека нејзината постара сестра, Ким Кардашијан за време на Мет Галата седеше на иста маса со Ријана и си помина одлично, Кајли Џенер буквално...

Кендал Џенер многу ретко ја гледаме во провокативни изданија на црвениот тепих, но овој пат моделот реши да ги покаже сите свои атрибути. Таа се...

Ким Кардашијан и Кание Вест минатата година на Мет Галата беа еден од најозборуваните парови, но оваа година не е така. Реалити ѕвездата се појави...