Тагови Постови тагирани со "кино фросина"

Таг: кино фросина

Германско јазичниот центар во Скопје, во соработка со Амбасадата на Сојузна Република Германија во Скопје во вторник, во 19 часот во МКЦ, Кино Фросина,...

Вкупно 54 анимирани филмови од 25 држави од светот ќе бидат прикажани на Меѓународниот фестивал за анимиран филм „Анимакс Скопје Фест“, што од денеска...

На три локации во Скопје - во кино „Милениум“, во кино „Фросина“ и во Џебно кино при Младинскиот културен центар (МКЦ), од денеска...

Под мотото „Пет години движење“ од 5 до 8 ноември ќе се одржи 5. јубилејно издание на Меѓународниот фестивал за анимиран филм „Анимакс...

Документарно-играниот филм „Последниот Македонец-Патот до истребување” во режија на Илија Пиперковски вечер по прв пат ќе биде прикажан во Скопје. Зошто Македонија во перидот...

Во кино „Фросина“ во Младинскиот културен центар вечер ќе се одржи македонската премиера на краткиот игран филм „Незрели цреши" на режисерот Небојша Јовановиќ. Филмот...

Под мотото „Сакам филм“ вечерва во Центарот за култура во Прилеп ќе почне 11. издание на Фестивалот на новиот германски филм. Фестивалот ќе почне со...

На ОФФест вечер во Кино Фросина, МКЦ, настапува блуз-гитаристот Бубакар Траоре од Мали. Пред концертот ќе биде прикажан документарниот филм „Ќе пејам за тебе”...

Во кино Фросина во МКЦ вечер ќе биде промовирана монографија за творештвото на македонскиот режисер Милчо Манчевски чиј уредник е филмската критичарка Марина Костова. Монографијата...

Во киното „Фросина“ денеска ќе се одржи вториот видео фестивал за планинско трчање „Луѓе како нас“ на кој ќе бидат презентирани 12 филма посветени...