Тагови Постови тагирани со "кирил лазаров"

Таг: кирил лазаров

Неодамна заврши третиот по ред ракометен камп „Кирил Лазаров 7“ кој оваа година ги надмина очекувањата и на организаторите, но и на учесниците во...

Кирил Лазаров убавиот сончев ден во Барселона го искористи за кафе со добро друштво. Македонскиот ракометар објави фотографија на Фејсбук, на која пие кафе со...

Македонија загуби од Словенија со 29:22 во третото коло на Мундијалот во Франција, но капитенот Кире Лазаров мечот ќе го памети по добро. Првиот гол...

Македонскиот ракометар Кирил Лазаров и член на Барселона е номиниран за ракометар на годината. Оваа година нашиот десен бек беше втор стрелец во Лигата на...

Македонскиот ас Кирил Лазаров со едно големо внимание ја следел ждрепката за Европското првенство кое наредниот јануари ќе се одржи во Полска. Избраниците на селекторот...

Барселона заедно со македонскиот ракометар Кирил Лазаров е новиот европски освојувач на трофејот во Лигата на шампионите. Како и вообичаено после секое одиграно коло, осминафинале,...

Барселона го победи тимот на Ла Риоха со 35:29 во реваншот од четвртфиналето на шпанскиот ракометен куп. Македонскиот репрезентативец во дресот на Каталонците, Кирил Лазаров...

Веќе е официјално. Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров почнува нов проект, кој ќе биде полезен за најмладите, за иднината на македонскиот ракомет. Агенцијата за спортски...

Вчера во убедливиот триумф над Алборг од 11:31, македонскот ракометар и десен бек за Барселона реализираше осум голови. По одигрувањето на осминафиналните први натпревари во...

Mакедонскиот ракометен ас Кирил Лазаров заедно со неговата Барселона вечерва во полуфинале го декласираа катарски Ел-Џаиш со убедливи десет голови предност 39-29. Резултатот на полувремето...