Тагови Постови тагирани со "коментатор"

Таг: коментатор

Легендарниот спортски коментатор Златко Калински синоќа го одработи последниот телевизиски пренос. Пред заминувањето во пензија, тој го коментираше натпреварот од полуфиналето на Лигата на шампионите...

Легендарниот Недељко Ковињело беше коментатор на преносот од мечот меѓу Србија и Македонија, на РТС. Како тој реагираше на израмнувачкиот гол на Манасков, погледнете...

Селекторот на Мексико Мигел Херера доби отказ, само два дена откако со националниот тим го освои трофејот во Голд Куп, првенството на Северна и...

Селекторот на Мексико, Мигел Херера го удрил коментаторот на „ТВ Ацтеки“ Кристијан Мартиноли незадоволен од критиките упатени кон него за време на Голд Куп. Како...

Легендарниот кошаркар сруши накитена елка во студиото „ТНТ“ за време на Божикниот специјал. Шек веќе со години е коментатор, тој и Баркли често пласираат глупости...

Легендарниот француски фудбалер станува дел од коментаторскиот тим на „Скај Спортс“. 37-годишниот Тиери Анти објави дека става крај на фудбалската кариера, се враќа во Лондон...

Познатиот холандски коментатор, Џек Ван Гелдер, доживеа вистинска екстаза и возбудување, и тоа повеќе пати, во текот на натпреварот помеѓу репрезентациите на Шпанија и...

Коментаторот на исландската телевизија Бјорн Браги Арнарсон, направи скандалозен потег на ЕП откако добрата игра на својата фаворизирана селекција ја спореди со нацистичките колежи...

На натпреварот кој одлучуваше за титулата, Улсан во последните минути загуби од Поханг. Според реакцијата на коментаторот, може да се каже дека навива за гостинскиот...

Во текот на изминативе неколку денови на социјалната мрежа YouTube осамна интересно видео во коешто главната улога ја има еден коментатор од Хрватска. Toj на...