Тагови Постови тагирани со "кристина арнаудова"

Таг: кристина арнаудова

По инцидентите кои се случија во Македонија, сите медиуми, но и социјалните мрежи буквално „горат“ од коментари, спротиставени ставови, анализа на ситуација... Пред Собранието на...

Во семејството Арнаудови по две момчиња, пристигна и најмалата принцеза. Сестрата на Кристина Арнаудова, Харита денес на свет донесе здраво женско бебе. Пејачката убавата вест ја...

Заврши отворениот повик инициран од Септолете Тотал за идентификување на јавна личност која најмногу ја користи моќта на своето грло, промовирајќи активен напор кон...

Кристина Арнаудова преку својот Фејсбук профил уште еднаш му одаде почит на својот татко, македонскиот пејач Гоце Арнаудов. „5 години без тебе... Нема да бидеш...

Популарната македонска пејачка сподели неколку фотографии од свадбата на нејзината сестра Харита. Кристина Арнаудова овој викенд официјално си доби зет, односно нејзината сестра Харита правеше...

Од полноќ стартуваше забраната за емитување на македонска музика во нашата земја. Здружението за заштита на авторските и музички права (ЗАМП) забрани јавно емитување на...

Убавото време и пролетните денови секогаш е добро да се искористат со нашите најдраги. Тоа го прави и Кристина Арнаудова која сонцето го искористи...

Семејството Петровски рано утрово го доби својот најмал, четврти член. Пејачката Кристина Арнаудова Петровски на свет го донесе вториот син Матео Петровски. „Утрово рано во 3.40...

Кристина Арнаудова кон средината на август објави дека ќе стане мајка по втор пат, а сега конечно се реши ги почести своите омилени фанови...

Семејството на пејачката Кристина Арнаудова ќе се прошири. Таа денес со своите пријатели и следбеници на Фејсбук ја сподели убавата вест дека ќе стане мајка...