Тагови Постови тагирани со "кум"

Таг: кум

Во светските медиуми денеска беше објавена веста за скандал на македонска венчавка во Австралија. Венчавката на Метју Карионе и Ребека Бечваровска станала хаос откако се...

На денешен ден во белградскиот хотел „Интернационал“ беше убиен Жељко Ражнатовиќ Аркан, а и после 17 години мотивот и кој го нарачал убиството не...

Актерката Џенифер Алден доживеа запросување исто како во романтичните филмови во кои глуми. Таа кажа „Да“ на тренингот на славниот тенисер Новак Ѓоковиќ. Додека Новак тренирал...

Поп Пејачот Александар Белов изминатиот викенд во родното Неготино имаше голема и важна животна улога за која му беше потребен полн паричник. Како што објави...

Бизарен настан се случил изминатата седмица на една свадба каде младоженец и кум се степале, а потоа интервенирала и полицијата. Двајцата се степале поради песната...

Дојде и големиот ден кога пејачката Тамара Тодевска и официјално ќе стане мажена жена. Церемонија веќе започна, а Тамара и незјиниот избраник, Мачка, заедно со...

Во моментот кога кумот требало да ги извади бурмите и да ја изврши својата задача на венчавката, не можел да ги пронајде прстените. На помош...

Ова е Нина, но момчето покрај неа не е нејзиниот сопруг! Токму затоа, ова видео за само 24 часа го погледнаа 1,4 милиони луѓе. Нина, за...

Франц и неговата избраничка Ема, на почетокот на следниот месец ќе го кажат судбоносното „ДА“. Од неодамна се пишуваше дека Пере нема да биде кум...

Викендов во еден од скопските хотели, за време на свадбата, во собата наменета за новиот брачен пар, на дело биле фатени кумот и младоженецот,...