Тагови Постови тагирани со "лебедово езеро"

Таг: лебедово езеро

Државниот балет на мраз на Санкт Петербург, со грандиозната претстава „Лебедово езеро“ на Петар Илич Чајковски, во саботата и во неделата ги воодушеви присутните...

На сцената на Македонскиот народен театар, вечер балетското училиште Булфрогс премиерно ќе го изведе балетскиот рецитал „Лебедово езеро“ на музика од Петар И....

На сцената на Македонската опера и балет вечер, во рамките на 43. Мајски оперски вечери ќе биде изведена балетската претстава „Лебедово езеро“. Балетот е во...

Во Македонската опера и балет вечер ќе биде изведена балетската претстава „Лебедово езеро“, која е ремек дело на балетската класика. „Лебедово езеро“ е во кореографија...

Во Македонската опера и балет вечер ќе биде изведена балетската претстава „Лебедово езеро“, која се смета за ремек дело на балетската класика. „Лебедово езеро“ е...

Постојат многу изведби на балетот „Лебедово езеро“ на Петар Илич Чајковски, но ова е најспектакуларно. Овој перформас е во изведба на Големиот Кинески државен циркус,...

Во рамките на 40-тите по ред „Мајски оперски вечери„ денеска со почеток во 20 часот на сцената на Македонска опера и балет ќе се...