Тагови Постови тагирани со "леонардо ди каприо"

Таг: леонардо ди каприо

Леонардо Ди Каприо ги загрижи фановите, откако во Њујорк беше забележан како носи апаратче за срце. Станува збор за монитор кој ги мери отчукувањата на...

Во случај да не слушнавте, Леонардо Ди Каприо на Канскиот филмски фестивал флертувал со Бела Хадид. Актерот кој од неодамна ја раскина врската со Нина...

Леонардо Ди Каприо веќе некое време е во врска со моделот Нина Агдал или поточно вклупно 9 месеци. Иако актерот ретко се појавува во јавност,...

Откако Џорџ Клуни се ожени, на Леонардо Ди Каприо му припадна епитетот „најпосакуван ерген“. Но, актерот можеби треба да почне да внимава на својот изглед,...

Екс девојката на Леонардо ДиКаприо, Кендал ЛиШулер објави дека е бремена. Моделот го очекува своето прво дете со партнерот Џејк. По веста дека е бремена, папараците...

На некои од гласачите им е потребен мотив да излезат и да гласаат на претстојните претседателски избори во Америка. Кампањата #VoteYourFuture е со цел да...

Доста долго се шушкаше дека Леонардо Ди Каприо и Ријана се во врска, а неколку пати беа фатени и како се бакнуваат во ноќен...

Леонардо Ди Каприо оваа година конечно доби оскар за најдобар актер, па сосема заслужено цело лето одмара и нема ниту еден ангажман. Своето летно уживање...

Ако имавте можност да ги гледате првите денови од Олимписките игри во Рио, тогаш веројатно неколкупати погледнавте во телевизорот за време на натпреварот во...

Хрватската водителка, Николина Пишек е единствената од Балканот која присуствуваше на хуманитарната забава на Леонардо Ди Каприо. Забавата се одржуваше во Сен Тропе, а таа...