Тагови Постови тагирани со "левис"

Таг: левис

Француската модна куќа „Ветементс“ и култниот бренд Левис создадоа нови фармерки кои сигурно нема да ве остават рамнодушни. Фармерките имаат патент на задната страна, односно...

Директорот на најпознатиот светски бренд фармерки „Леви Штраус“, Шип Берг, ги повика купувачите да не ги перат своите фармерки, за да штедат вода Како што...

Гугл на својата последна конференција покрај новиод Андроид соопшти дека планира да произведува паметен текстил. Благодарение на природните влакна и мултитач панели, оваа ткаенина би...

Извршниот директор на компанијата „Levi's“, ЧипБерг (56) говорел на конференција организирана од списанието „Fortune“ и признал дека моментално на себе носи неиспрани црни панталони. Открил...

Често сме сведоци на секси, интересни, но и глупави реклами. Овој пат „The Sun“ реши да направи избор од 5 најсекси реклами. Се сложувате ли...

Еколошкото движење Green Peace тврди дека пронашле опасни хемикалии во облеката кај познатите модни марки како што се Зара, Левис и Kелвин Клајн. Активистите на...