Тагови Постови тагирани со "лига шампиони"

Таг: лига шампиони

Ждрепката за полуфиналните натпревари од Лигата на шампионите заврши. Реал Мадрид ќе се соочи со својот противник Атлетико Мадрид четврти пат по ред, откако го...

Реал Мадрид победи против Наполи во првиот натпревар од осмина финалето во ЛШ со 3:1. Реал успеа да победи по пресврт, откако прво Инсиње му...

ЕХФ објави листа со 30 најдобри одбрани во Лигата на Шампионите во 2016 а на неа имаше место за Борко Ристовски, Арпад Штербик и...

Новата ѕвезда на шпанскиот гигант Барселона, репрезентативецот Кирил Лазаров, изрази задоволство од  ждрепката за групите во ракометната Лига на шампионите ЛШ, која реши неговиот тим...