Тагови Постови тагирани со "лила филиповска"

Таг: лила филиповска

Синоќа на „Телеком Арената“ во Скопје се одигра финалето од УЕФА купот, каде Реал Мадрид ја однесе победата над Манлестер Јунајтед. Македонците, но и целиот...

Лила во последно време е позната по своите провокативни комбинации со кои најчесто ги истакнува своите нозе. ⚖️⚖️⚖️ #whitedress #nightout #whiteparty...

Лила Филиповска на социјалните мрежи секојдневно објавува фотографии од своите модни комбинации пред снимањата на квизот „Се или нешто“. Водителката последно објави фотографија на која...

Бојан Јовановски, македоскиот екс шоумен, моментален хуман активист, е новиот претседател на Меѓународниот сојуз за цивилно општество-Скопје со гласови на членови од земјава и...

Лила Филиповска никогаш не била поактивна на социјалните мрежи, а со својот изглед ги плени сите. Водилтеката изминатиот викенд ја отвори летната сезона и уживаше...

Лила Филиповска повеќе не можеше да издржи во дождливото Скопје, па викендот го искористи покрја море. Македонската водителка ја отвори летната сезона и одмараше во...

Лила Филиповска зад себе има два брака, а моментално е во хармонична врска која ја крие далеку од очите на јавноста. Но, ајде да се...

Легендарниот спортски коментатор Златко Калински синоќа го одработи последниот телевизиски пренос. Пред заминувањето во пензија, тој го коментираше натпреварот од полуфиналето на Лигата на шампионите...

Лила Филиповска е една од најубаво облечените водителки во Македонија, а на нејзиниот опуштен стил сите и завидуваат. Водителката овој пат реши да се облече...

И врапчињата на гранките знаат дека Лила стави силикони во градите, а нејзиното деколте никогаш не изгледало подобро. Водителката на Интаграм објави кратко видео на...