Тагови Постови тагирани со "мараја кери"

Таг: мараја кери

Мараја Кери е позната по љубовта кон луксузниот начин на живот, па дури и кога е на плажа пејачката не се откажува од скапите...

Мараја Кери очигледно нема среќа во љубовта, па повторно е сингл. Пејачката ја прекина неколку месечната врската со нејзиниот танчар Брајан Танака. Извори блиски до...

Мараја Кери вчера го прослави својот 47-ми роденден, а тоа го стои во Мексико заедно со новото момче. Пејачката и 33-годишниот Брајан Танака моментално одмараат...

Мараја Кери е позната по тоа што често има проблеми со гардеробата, па доживува модни гафови. Така беше и овој пат кога во Холивуд се...

Семејството на Ник Канон, екс сопругот на Мараја Кери се прошири за уште еден член. Тој и неговата екс девојка Британи Бел добија син! Ник на...

Бијонсе минатата недела го сруши интернетот со веста за својата втора бременост! Пејачката и Џеј Зи кои ја имаат 5-годишната Блу Ајви, овој пат ќе...

Мараја Кери за потребите на новиот спот за песната „I don`t“ ја запалила венчаницата која требаше да ја носи на свадбата со милијардерот Џејмс...

Американската пејачка Мараја Кери успеа уште еднаш да ги изненади своите фанови со видеото кое го објави на нејзиниот профил на Инстаграм од теретана. Мараја...

Британскиот пејач Џорџ Мајкл обожаваше да прави преработки на песни. Но, исто така голем број на уметници ги преработија неговите хитови. Една од неговите најпознати песни...

Папараците ја фатија Мараја Кери како купува марихуана за време на својот зимски одмор во Аспен, Колорадо. Тоа се случило само една недела пред нејзиното...