Тагови Постови тагирани со "милионери"

Таг: милионери

Балканските ѕвезди никогаш не зборуваат за нивната финансиска состојба и колку заработуваат од концертите и настапит. Но, на сајтот „Celebrity net worth“ беа објавени податоци...

На популарната српска пејачка Наташа Беквалац и припадна честа да настапува на отварањето на едно казино во луксузен хотел во Будва. Турските милионери барале на...

На нивните банкарски сметки имаат милиони, но многу сигурно чекорат кон билионите и тоа пред да наполнат 30 години. Дел од нив се славни музичари,...

Петгодишната Ања Луис Амбросио Мазур, ќерката на манекенката Алесандра Амбросио и бизнисменот Џејми Мазуро, сончевото неделно попладне во Калифорнија го поминала продуктивно – продавајќи...

Двајца австралиски богаташи се степале на улица, а една од причините е и славната манекенка. Џејмс Паркер и Дејвид Гингел се степале сред улица во...

Двајца руски мултимилионери потрошиле околу 131.000 фунти во една вечер. Тие цела ноќ нарачувале шишиња со алкохолни пијалоци во ноќниот клуб Kitsch во Лондон. Мажите се...

Марк и Синди Хил се добитници на американската лотарија „Powerball“ при што освоија вртоглави 293 милиони долари (136.5 милиони по даноците), но сепак нивното...

Најбогатите кинези се под голем притисок поради богатството, повеќе отколку обичните милионери, покажува едно истражување. „Колку сте побогати, толку сте понесреќни“ е заклучокот од истражувањето...