Тагови Постови тагирани со "нина јанева"

Таг: нина јанева

Како што би рекла постарите - Каролина Гочева повлече нога помеѓу јавните личности. Па по запросувањето на пејачката и пред Јана Бурческа кажа „ДА“ и...

По инцидентите кои се случија во Македонија, сите медиуми, но и социјалните мрежи буквално „горат“ од коментари, спротиставени ставови, анализа на ситуација... Пред Собранието на...

Од полноќ стартуваше забраната за емитување на македонска музика во нашата земја. Здружението за заштита на авторските и музички права (ЗАМП) забрани јавно емитување на...

Во месецот кога се случуваат најмногу свадбени веселби, се случи и венчавката на тапанатот од популарната група Браво Бенд. Откако пред неколку месеци се ветија...

Пејачката Нина Јанева денес на својот Фејсбук објави доста интересна фотографија, преку која реши да се пошегува и да ги насмее своите пријатели и...

Во денешно време ретки се оние што немаат тетоважа, такви што не сакаат боја во својата кожа или други што не преферираат на телото...

Пред повеќе од две недели пејачката Нина Јанева на социјалните мрежи ги повика своите колеги да се организираат за настап на хуманитарен концерт со...

Можеби имаат различна професија и потекнуваат од две различни страни на светот, но според физичките атрибути доста потсетуваат една на друга. Рап пејачката со тринидадско-американско...

Откако пејачката Нина Јанева на социјалните мрежи и во медиумите прва се огласи за помош на младата поп-пејачка Орнела Јорданова која боледува од рак...

„Едноставно...не можев. Колку и да се трудам да не тролам и да бидам дама, ова не можеш да не го тролаш! Дизајн на годината молим...