Тагови Постови тагирани со "пиво фест"

Таг: пиво фест

По одличниот настап на „Пиво фест“ во Прилеп, Северина реши да сподели фотографија од настапот. Пејачката на Инстаграм објави фотографија од публиката направена со Дрон. Многу...

Синоќа во Прилеп заврши 15-тото издание на „Пиво Фест“. На последната вечер настапија Димитар Андоновски со Тајфата, Џамбо Агушеви оркестар и балканската мега ѕвезда...

Една од најпознатите српски пејачки, Рада Манојловиќ ги збудале посетителите на „Пивофест“ во Прилеп. Таа синоќа имаше неверојатен настап во кој покрај песните во преден...

Прилеп е подготвен за одржување на 14-тиот фестивал на „Пиво фест 2016“ што ќе се одржи од 14 до 17 јули. Затоа овој викенд посетете...

Синоќа во Прилеп започна најновото издание на фестивалот на пивото, „Пиво Фест 2016“. Втора година по ред водителкста улога им припадна на Марјана Станојковска и...

Тринаесеттото издание на „Пивофест“ беше најспектакуларното досега со околу 400.000 посетители во четирите фестивалски дена, соопштија денеска организаторите на манифестацијата локалните власти и невладината...

Со концертот на Дино Мерлин вчера заврши уште едно издание на „Пиво фест“ во Прилеп. Како што и се очекуваше, најпознатата балканска ѕвезда го привлече...

Фестивалот на пивото во Прилеп оваа година имаше секси домаќинка на големата сцена. Жешкото време успеа дополнително да го загрее сексипилната Марјана Станојковска со нејзиниот...

Во Прилеп денеска започнува новото издание на Пиво фестот кој секоја година на едно место собира илјадици љубители на музиката, скарата и пивото. Како еден...

Слаткаристика вечерва заедно со својот бенд ја имаат честа да го отворат Прилепскиот фестивал на пивото. Настапот на Слаткаристика започнува во 20:30 часот. Како и...