Тагови Постови тагирани со "правило"

Таг: правило

Замислете секое утро кога ќе се разбудите на вашата сметка да имате 86.400 евра. Ова го овозможува само една банка во светот, но ова се...

Правилата за перење на градниците може многу да ве збунат. Ако се перат пречесто, ќе ги уништите, но ако не ги перете редовно по...

Канадската тенисерка Ежени Бушар го заврши настапот на третиот Грен слем сезонава, „Вимблдон“ уште во првото коло. Но, поразот на минатогодишната финалистка не е единствениот...

Да расчистиме уште на почеток, содржината од текстот што ја читате во продолжение нема никакви претензии за навреда или повреда на нечиј вкус или...

Мараја Кери иако се труди нејзиниот развод со Ник Кенон премногу да не влијае на нејзиниот професионален живот, се чини дека тоа не и...

Знаеме дека на организмот дневно му се потребни најмалку осум чаши вода. Но, дали знаете што би се случило кога дневно не би се напиле...

Рајан Рејнолдс нема да верувате но нема ниту личен стилист, ниту шминкер или фризер. Холивудскиот убавец сам се грижи за својот прекрасен изглед! Актерот има неколку...

Учеството во реално шоу може да биде лошо за вашето здравје, дури и смртоносно. Последното истражување на емисиите од овој тип кои се емитувале во...

Играњето монопол многу често може да се претвори во повеќе часовна агонија која кулминира со општа караница. Причината за овие маратонски сесии е многу едностава....

Иако поминаа шест години откако последен пат стапна на модна писта во долна облека,  Тајра Бенкс докажа дека нејзината убавина е безвременска. Имено, Бенкс ја...