Тагови Постови тагирани со "приходи"

Таг: приходи

Балканските ѕвезди никогаш не зборуваат за нивната финансиска состојба и колку заработуваат од концертите и настапит. Но, на сајтот „Celebrity net worth“ беа објавени податоци...

Зухал Сенгул (31) покрај професијата на стјуардеса имала и дополнителен извор на приходи кој никако не им одговарал на нејзините шефови. Турската авиокомпанија за која...

Северина Вучковиќ одржа хуманитарен концерт во Загреб, а во настапот уживаше и нејзиниот син Александар. Во првите редови тој беше во друштво на хрватскиот претседател...

Македонската опера и балет, Македонскиот народен театар и Драмскиот театар-Скопје се вклучуваат во акцијата за помош на луѓето од поплавените подрачја во Србија и...

Рок музичарот Били Ајдол, кој ќе одржи концерт во Белград на 25 јуни на Калемегдан, објави на неговиот Твитер, дека дел од приходите од...

Сега веќе како поодамнешна изгледа сезоната 2009/2010 кога Ливерпул за последен пат беше дел од европската елита (испадна во групата поради тоа го совлада...

Кога заработувачката е во прашање, шпанскиот тенисер предничи во однос на своите ривали од врвот на тениската табела. За разлика од ранг листата, кадешто приматот...

Ѕвездите од Хари Потер тајно го снимаат деветтото продолжение од филмот за момчето - волшебник, пишува весникот „Сан". Иако осмиот филм од серијата на Џеј...

Обожавателите на Мерилин Монро на аукција во Полска купија над 230 фотографии од покојната ѕвезда, но и од други големи имиња на Холивуд. Фотограгфиите беа...