Тагови Постови тагирани со "реал мадрид"

Таг: реал мадрид

Синоќа на „Телеком Арената“ во Скопје се одигра финалето од УЕФА купот, каде Реал Мадрид ја однесе победата над Манлестер Јунајтед. Македонците, но и целиот...

Бугарската телевизија БТВ е единствената која успеа да влезе во соблекувалните на Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид во Скопје. Бугарскиот новинар направи специјална репортажа пред...

Неофицијално, играчите на Реал, синоќа, дури не сакале да излезат во ресторанот за да вечераат, пишува спортскиот портал Спортмедиа Нивното барање било, сите да добијат...

Вечерва сите очи ќе бидат вперени во Скопје со стартот на натпреварот помеѓу Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид. И додека сеуште се бара билет...

Денеска во Скопје ќе се игра финалето од УЕФА купот помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед. Фудбалските ѕвезди пристигнаа вчера во нашата метропола, а помеѓу...

Фудбалерите на Реал Мадрид и Манчестер јунајтед денеска пристигнаа во Скопје, но огромното обезбедување им „забрани“ на фоторепортерите да ги овековечат мегаѕвездите на двата...

Македонскиот екс водител, Дамјан Дрековски постојано е на релација Скопје-Дубаи, а во пресрет на Супер Купот реши да нарапви видео од скопскиот аеродром. Предупредувањата на...

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека поради одигрувањето на суперкупот на УЕФА (закажан за 08.05. на фудбалскиот стадион – Арена “Телеком“ во...

Скопје оваа година ќе биде домаќин на УЕФА Супер Купот кој ќе се одржи на 8 август на националната арена „Филип Втори“. На овогодинешниот...

Џулија Робетс без сомение е една од најпознатите актерки во Холивуд, но никој не очекуваше таа да е омилена на Меси. Фудбалерот по завршувањето на...