Тагови Постови тагирани со "рики мартин"

Таг: рики мартин

Иако Рики Мартин е во хармонична врска со Џаво Јосеф, тоа не значи дека не може да ужива во згодите фраери на Истаграм. Пејачот овој...

Температурите во Мексико пораснаа откако на плажа се појавија Рики Мартин и неговото момче, Ијван Јосеф. Парот уживаше во романтичен викенд, а сите останати уживаа...

Рики Мартин ја потврди својата свршувачка со арапскиот изведувач Јуван Јосеф, а тоа го стори во шоуто на Елен ДеГенерис. Ова е прва свршувачка за...

Откако ја раскина 6-годишната врска со Карлос Абел, папараците постојано се обидуваат Рики Мартин да го фатат со друг маж. Во тоа успеаа пред некое...

Нема жена во светот која не беше воодушевена од Рики Мартин кога пред 16 години излезе спотот за познатата „Ливин ла вида лока“. Рики со...

Познатиот пејач Рики Мартин на своите профили на социјалните мрежи најави дека неговиот следен албум, наречен „A quien quiera escuchar“ (За оној кој сака...

Поранешниот олимписки шампион во пливање Јан Торп ги демантираше пишувањата на светските медиуми дека е во љубовна врска со поп-ѕвездата Рики Мартин. Шпекулациите, кои се...

Откако неодамна ја раскина неговата долгогодишна врска, познатиот и згоден Рики Мартин еден период беше сам, посветен на неговото семејство. Најави оваа недела дека следната...

Пејачот Рики Мартин, татко на 6-годишните близнаци Матео и Валентино, неодамна изјави дека следната година повторно ќе стане татко, но овој пат на девојче. „Бебето...

Латино ѕвездата Рики Мартин се подготвува да стане татко по трет пат, овој пат на ќеркичка. Пејачот е во потрага по идеалната сурогат мајка, која следната...