Тагови Постови тагирани со "серхио рамос"

Таг: серхио рамос

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос лут по неочекуваното реми во дуелот со Лас Палмас, беше запрашан да го коментира црвениот картон кој судијата...

Жесток дуел со Серхио Рамос вчера водеше хрватскиот напаѓач Марио Манџукиќ. Првиот четвртфинален меч помеѓу Атлетико и Реал во Лигата на шампионите заврши без погодоци...

Еден од најдобрите фудбалери на Реал Мадрид, Серхио Рамос, конечно, земал диплома за завршено средно образование. Шпанскиот репрезентативец и дефанзивец на „Кралевите“ во февруари годинава...

Според информациите кои пристигаат, фудбалерот на мадридски Реал, шпанскиот дефанзивец Серхио Рамос би можел во јануарскиот преоден трансфер период да се пресели во англискиот...

Екипата на Реал Мадрид е првиот финалист во Лигата на шампионите откако вечерва во реванш-полуфиналето славеше против Баерн со 0:4 и со вкупно 5:0...

Серхио Рамос со својот коментар на Ел Класико покажа што мисли за тактичките замисли на Анчелоти. Шпанскиот репрезентативец беше невнимателен, па не ја покри устата...

Иако е еден од најгрубите фудбалери на денешницата, дефанзивецот на Реал Мадрид, Серхио Рамос дефинитивно е голем кавалер и романтична душа. Тоа најдобро го покажа...

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Серхио Рамос постигна прекрасен гол за време на вчерашниот тренинг на шпанската репрезентација пред вечерашниот дуел со Белорусија. На исклучително атрактивен...

Дисциплинската комисија на Фудбалската федерација на Шпанија го суспендираше на два натпревари судијата Муњиз Фернандес за неговата арбитража на дуелот меѓу Елче и Реал...

Ако не можат сами фудбалерите на Реал, може еден од најконтроверзните судии во Шпанија, Муниз Фернандез. Екипата на Елче беше на прагот на едно од...