Тагови Постови тагирани со "шабан шаулиќ"

Таг: шабан шаулиќ

И додека светските ѕвезди на своите рајдер листи имаат неверојатни побарувања, балканските пејачи и пејачки се далеку по скромни. Еве што бараат пред и по...

Балканските ѕвезди никогаш не зборуваат за нивната финансиска состојба и колку заработуваат од концертите и настапит. Но, на сајтот „Celebrity net worth“ беа објавени податоци...

Српската пејачка Маја Николиќ ја обвини сопругата на Шабан Шаулиќ за киднапирање. Маја тврди дека Гордана ја ставила во гепек поради тоа што го бакнала...

Српскиот пејач Шабан Шаулиќ со една реченица ги шокираше своите колеги од жирито на музичкото шоу „Ѕвездите на Пинк“, додека публиката во студиото оста...

Четвртиот круг на „Ѕвездите на Пинк“, носи со себе нови правила на натпреварување, а талентираните кандидати сега ги чекауште поголем предизвик. По првото претставување на...

Веста за крштевката во Копенхаген, која чинела околу пола милион евра и на која пеела пола српска естрада беше хит на интернет. Да потсетиме, српски...

Шабан Шаулиќ наскоро ќе мора повторно на операција, но овојпат поради проблеми со рамената. Фолк пејачот и член на жирито на „Ѕвездите на Пинк“, веќе...

Кога ќе прашате кој пејач и пејачка се авторитет на српската естрада, 99% од одговорите би биле Шабан шаулиќ и Снежана Џуришиќ. Тие со децении...

Единствениот маж во жирито на „Ѕвездите на Пинк“ е постојано на мета кај останатите членови од жирито. Темпераментните дами се борат за наклонетоста на Шабан...

Познатите ѕвезди не изгледале секогаш толку добро. Пред појавата на фотошопот и естетската хирургија познатите личности изгледале навистина поинаку, а некои од нив се документирани...