Тагови Постови тагирани со "силвестер сталоне"

Таг: силвестер сталоне

Силвестер Сталоне може да се пофали со среќен и хармоничен брак веќе 20-години. Актерот е во брак со бившата манекенка, Џенифер Флавин со која има...

Познатиот актер, Силвестер Сталоне има три прекрасни ќерки со кои јавно се гордее. Сега едната од нив, односно 18-годишната Систин, реши да се разголи во...

Систин Сталоне, ќерката на познатиот актер Силвестер Сталоне се појави на црвениот тепих на Филмскиот фестивал во Венеција. 18-годишната девојка, која неодамна ги направи првите...

Улогата на Роки Балбоа беше клучна за неговата кариера, па денес нема човек што не слушнал за Силвестер Сталоне и култниот филм. А, очигледно освен...

Кога се во прашање автомобилите, овие три ѕвезди имаат одличен вкус и сосема се согласуваат на таа тема. Тимур Дибиров, Силвестер Сталоне и фудбалерот Робин...

На доделувањето на престижните награди „Златен глобус“, во категоријата најдобра споредна улога, Златен глобус добил Силвестер Сталоне за улогата во филмот „Крид“(„Creed“). Софија, Систин и...

Бикендов се случи премиерата на седмото продолжение на приказната за Роки Билбоа. Актерот Силвестер Сталоне со семејството беше во центарот на вниманието на црвениот...

Меделин Стоу во 1990-та година на големото платно се појави покрај холивудскиот заводник Кевин Костнер и заедно заиграа во филмот „Revenge“. Тажната љубовна приказна растажи...

Силвестер Сталоне кариерата ја изгради во 80-те и 90-те години играјќи ги улогите во сега веќе култните филмови како „Роки“ и „Рамбо“. Со неговата сопруга...

Ако животот ви е тежок, ако имате чуство дека не можете да успеете колку и да се трудите, прочитајте ја оваа инспираривна приказна, која...