Тагови Постови тагирани со "сценографија"

Таг: сценографија

Наводно либерална, а во суштина толку окована во политички стеги, така најдобро може да се опише музичкиот натпревар Евровизија. Настан кој слободно може да се...

Вечерашниот термин на годинешната програма на фестивалот „Охридско лето“ е резервиран за балетската претстава 14 часа, во изведба на уметниците од Балетскиот ансамбл на...

Со претставата „Тоа што телото не го памети“ во режија, сценографија и кореографија на Вим Вандекејбус вечер во Македонската опера и балет почнува 38....

Подготовките за Евровизизија, која ќе се одржи во Шведска во мај на големо се во тек, а организаторите го претставија изгледот на сценографијата на...

Во МОБ вечер ќе биде изведена балетската претстава „Есмералда“ од Цезар Пуњи, под диригентство на Бисера Чадловска. Кореографијата е на Михаил Крапивин од Русија, а...

Тамара Тодевска блесна на „Макфест“. Тодевска ја испеа песната „Готово е“, а тоа беше и најава за обновената соработка на Тамара со продуцентот Роберт Билбилов,...