Тагови Постови тагирани со "Тамара Тодевска"

Таг: Тамара Тодевска

Тамара Тодевска моментално ужива на семеен одмор, но тоа не ја спречи да ја изрази својата среќа за Јана Бурческа. Македонската пејачка на Фејсбук и...

По инцидентите кои се случија во Македонија, сите медиуми, но и социјалните мрежи буквално „горат“ од коментари, спротиставени ставови, анализа на ситуација... Пред Собранието на...

Фолк дивата Цеца Ражнатовиќ во својата кариера има снимено многу дуети, но пејачката одби да сними дует со групата 187 и тоа за песната...

Прелатката Хана денеска за прв пат ја почувствува детската еуфорија за Денот на шегата. Заедно со мама Тамара и нејзината пријателка, малата принцеза беше дел...

Јубилејната 20-та „Златна Бубамара“ се одржа во понеделникот, а импресиите од истата не стивнуваат. Додека сите зборуваат за шегите и смеењето до солзи, Хелена Роза...

Мерните станици на Министерството за животна средина и просторно планирање секојдневно покажуваат високо загадување на воздухот во Скопје, но овој викенд ситуацијата навистина стана...

Навикнати сме Тамара Тодевска секојдневно да објавува фотографии од преслатката Хана, која често е во друштво на македонските јавни личности. Па по запознавањето со Игор...

Тамара Тодевска преку фотографија на Фејсбук ја откри своајта долгогодишна љубов, а не е пеењето. Секако е поврзано со музика, односно станува збор за диџејство. Тамара...

Тамара Тодевска и Катарина Ивановска беа неразделни пријателки, но речиси една година не прават муабет. Во медиумите се шпекулираше за наводна афера на моделот и...

Полека, но сигурно влегуваме во најубавиот и најмагичниот период од годината. Празниците се ближат, а Тамара Тодевска веќе ја накити својата новогодишна елка. Пејачката празничната атмосфера...