Тагови Постови тагирани со "тантела"

Таг: тантела

Пипа Мидлтон во мај го кажа судбоносното „ДА“, а по завршување на нејзиниот меден месец, таа се врати во Англија. Нејзиното прво јавно појавување се...

Ријана никогаш немала проблем со провокативни изданија, па така е и овој пат. Поп ѕвездата се одлучи за фустан од тантела, кој го покажа нејзиното...

Пипа Мидлтон овој викенд ја имаше својата венчавка од соништата со нејзиниот избраник Џејмс Метјус. Судбоносното „ДА“ таа го изговори во фустан со потписот на...

Кендал Џенер е единствената во кланот Кардашијан-Џенер која нема заводливи облини. Напротив 21-годишната реалити ѕвезда има тело на супер-модел по кое воздивнуваат многу дами во...

Моника Белучи оваа година е домаќинка на Канскиот филмски фестивал, а од самиот почеток на истиот не остава без зборови. Италијанскиот модел и актерка, го...

Клое Кардашијан го доведе своето тело до совршенство, а борбата со вишокот килограми е зад неа. Ова го потврдува и нејзиното последно појавување во...

Иванка Трамп важи за модна икона во Белата куќа, а секој ден папараците може да ја „уловат“ на улиците на Вашингтон. Така беше овој...

Кејт Мидлтон секогаш е средена од глава до пети, а нејзиниот заштитен знак се капутите и палтата со класичен крој, како и едноставните фустани. И...

Војводката од Кембриџ синоќа присуствуваше на најгламурозниот настан на годината, односно гала вечера во National Portrait Gallery. Кејт Мидлтон за ова појавување се одлучи за...

Ким Кардашијан и Кендал Џенер блеснаа на сетот на „Ocean's Eight“ во Њујорк. Девојките иако се 15-години разлика сепак овој пат носеа слични тоалети кои...