Тагови Постови тагирани со "црвен картон"

Таг: црвен картон

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос лут по неочекуваното реми во дуелот со Лас Палмас, беше запрашан да го коментира црвениот картон кој судијата...

На шест минути до крајот на мечот, Стокпорт се одлучи во игра да го внесе Енди Робинсон со цел да се обиде да го...

Нема сомнение, британскиот магазин „fourfourtwo“ добро знае кој е најбрзиот црвен картон добиен во историјата. Овој податок се случил на еден натпревар од една аматерска...

После директниот црвен картон на мечот против својот поранешен клуб Лацио.. Македонскиот интернационалец Горан Пандев во дресот на Џенова е суспендиран на три натпревари. Повеќе на:...

Напаѓачот на Барселона, Нејмар го заврши настапот на „Копа Америка“. Поради црвениот картон во натпреварот против Колумбија најпрвин доби два меча суспензија, но казната се...

Капитенот на Ливерпул, Стивен Џерард е суспендиран на три натпревари поради црвениот картон во мечот против Манчестер Јунајтед. Да потсетиме, Џерард беше исклучен веднаш по...

Во ред, си дал гол, па си решил да и го покажеш на публиката голиот задник? Што очекуваш друго, освен – црвен картон?! Замислете, напаѓачот...

Влезе во игра, и по само 17 секунди заработи црвен... Играчот од средината на теренот на Рерт Глориа, Рубен Задковиќ, доби исклучување по цели 17...

Според информациите кои се објавени на официјалниот клупски сајт на македонскиот вицешампион Вардар, српскиот интернационалец од редовите на „црвено-црните“, Илија Абутовиќ доби забрана за...

Непријатно деби за фудбалер на Валенсија. Родриго Де Паул летово пристигна во Валенсија од редовите на Расинг и го имаше своето деби на дуелот против...