Тагови Постови тагирани со "валенсија"

Таг: валенсија

Лидеротна табелата во шпанската лига, Реал Мадрид, ја загуби високата предност на врвот и го запиша петтиот пораз овојпат против Валенсија на последните десет...

По втор пат македонскиот интернационалец и францускиот клуб наоѓаат решение за една од најнепоразените екипи во Европа. Тимот на Валенсија кој е неприкосновен во Шпанија,...

Гери Невил, поранешната фудбалска легенда на Манчестер Јунајтед ќе го води шпанскиот состав на Валенсија, претходниот неговиот брат Фил беше асистент во истиот клуб. Според...

Вчеравечер се одиграа уште пет натпревари од плеј-офот за пласман во Лигата на шампионите. Базел одигра реми пред своите гледачи со Макаби Тел Авив (2:2). Водеа...

Атлетико Мадрид и Валенсија одиграа еден тежок дуел на „Висенте Калдерон“ кој на крајот заврши без победник. Конечниот резултат гласеше 1:1, а на теренот...

Еспањол е првиот четвртфиналист во Кралскиот куп на Шпанија Фудбалерите на Еспањол на домашен терен во реваншот од осминафиналето ја совладаа Валенсија со 2:0 и...

Португалецот без проблеми од белата точка... Реал Мадрид тргна по нова победа, а Кристијано Роналдо го постигна својот прв гол од пенал против Валенсија. Исто така,...

Тимот на Барселона успеа во последните секунди да ја урне Валенсија благодарение на голот на Бускетс, но при оваа ситуација најдебелиот крај го извлече...

Тимот на Барселона славеше победа кај Валенсија со 0:1, благодарение на Бускетс кој погоди буквално во последните секунди, но гостинот на овој дерби меч...

Познатиот сингапурски милијардер Питер Лим стана мнозински сопственик на Валенсија откако откупи 70,4% од акциите на клубот. Овој милијардер е познат по фактот дека не...