Тагови Постови тагирани со "златко калински"

Таг: златко калински

Легендарниот спортски коментатор Златко Калински синоќа го одработи последниот телевизиски пренос. Пред заминувањето во пензија, тој го коментираше натпреварот од полуфиналето на Лигата на шампионите...

За време на преносот од натпреварите на Светското првенство во Бразил на МТВ сите го бараат коментаторското дуо Калински - Панчев, еве и зошто. -...