Home СПОРТ Кошарка Томпсон ги разбуди Воините, големото срце на Лејкерс, Гасол ги искара Булс

Томпсон ги разбуди Воините, големото срце на Лејкерс, Гасол ги искара Булс

208
0
SHARE

Во НБА се одиграа 6 натпревари, каде што гостите забележаа 4 победи. Клеј Томпсон беше најдобар стрелец кај шампионот во победата на Голден Стејт од 116:95 против Њујорк, Лејкерс загуби од Хорнетс со 101:82, Биковите загубија од Клиперс, со убедливите 120:93, Портланд го совлада тимот на Минесота со 96:93, Мајами лесно преку Атланта со 105:87, Орландо го победи Бостон во најефикасниот натпревар со 119:114, Додека Далас го совлада Феникссо 91:78

Лејкерс направија несекојдневен гест, потпишувајќи еднодневен договор со 18 годишниот Јуци Техман кој што болува од тумор на мозокот.

Повеќе спорт на www.sportmax.mk

нба лига

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here