Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Трамп слави, а ѕвездите тагуваат: Ова е нивната реакција на неговата победа

Трамп слави, а ѕвездите тагуваат: Ова е нивната реакција на неговата победа

66
0
SHARE

Ова утро светот се пробуди со веста дека републиканскиот кандидат Доналд Трамп е новиот претседател на Америка.

Во претседателската трка помеѓу Трамп и Хилари Клинтон, славните ѕвезди јавно ја зазедоа страната на демократката, па очекувано беше нивното незадоволство по објавените резултати.

Од Лејди Гага, до Ариана Гранде и Шер, еве што напишаа ѕвездите по победата на Трамп.

избори во америка

избори во америка доналд трамп

избори во америка доналд трамп

избори во америка доналд трамп

избори во америка доналд трамп

избори во америка доналд трамп

избори во америка доналд трамп

избори во америка доналд трамп

избори во америка доналд трамп

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here