Тулуз на Гоце Георгиевски испушти победа на пет секунди до крајот, на...

Тулуз на Гоце Георгиевски испушти победа на пет секунди до крајот, на гостувањето кај Крете

145
0
СПОДЕЛИ

Во рамките на 15. коло на француското првенство, екипата на Тулуз гостуваше кај Кретеј, моментално третопласираната екипа во првенството.

Иако воглавно се водеше рамноправна борба, сепак екипите беа доминантни во по едно од полувремињата.

Повеќе на www.sportmax.mk

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР