Home ШОУ БИЗз Евровизија Урнебесно: Еве што се пишува на Твитер за Јана Бурческа

Урнебесно: Еве што се пишува на Твитер за Јана Бурческа

305
0
SHARE

Јана Бурческа со „Dance Alone“ синоќа не успеа да не однесе во финалето на Евровизија, но секако не направи главна вест во странските медиуми.

Нејзината објава дека е бремена и јавното запросување ја одбележаа вечерта.

А, за време и по завршување на Евровизија, Твитер заедницата буквално гореше од урнебесни и креативни твитови.

Еве како тие ја доживеаа среќата на Јана!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here