Уште една среќа за Македонија: Благица е победник во шоуто „Некој нови...

Уште една среќа за Македонија: Благица е победник во шоуто „Некој нови клинци“

108
0
SHARE

По победата на Ристе Ристевски во „Ѕвездите на Гранд“, вчера добивме уште едно признание за малата Благица Џунџуноска.

15-годишната пејачка е победник во шоуто на „Некој нови клинци“.

Благица ја израдува уште еднаш Македонија!

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY