Home СПОРТ Останато (ВИДЕО) Федерер изгуби, Мирка почна да плаче

(ВИДЕО) Федерер изгуби, Мирка почна да плаче

215
0
SHARE

Роџер Федерер пак загуби од Новак Ѓоковиќ, иако навивачите се надеваа дека сега е вистински момент за победа. Неколку моменти од четвртиот сет беа на страната на најдобриот светски тенисер и тоа особено тешко и падна на сопругата на Роџер, Мирка.

Кога Ѓоковиќ поведе со 40-30 во осмиот гем на четвртиот сет, со помош на мрежата, таа само ги стави рацете на лице и почна да плаче. Веројатно го почувствува тоа што следува.

Повеќе на:sportmax.mk

федерер

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here