Home ШОУ БИЗз Балкан Во одбрана на Жак Хоудек: Марија Шерифовиќ со пцовки поради гласањето на...

Во одбрана на Жак Хоудек: Марија Шерифовиќ со пцовки поради гласањето на Србија

110
0
SHARE

Откако во самиот финиш на Евровизија, Србија ги додели своите бодови од гласањето, Марија Шерифовиќ не издржа, а да не се јави на социјалните мрежи.

„Србијо, срам да ти е! Срам да ви е!“, напиша пејачката на Твитер.

Острите зборови беа упатени кон жирито на Србија, кои на Жак Хоудек, претставникот на Хрватска не му дадоа ни еден бод.

Уште од втората полуфинална вечер, Марија ги искажа своите симпатии кон песната на Хрватска, па нејзинот револт е оправдан.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here