Home ЗАБАВА Зошто принцезите на Дизни секогаш носат носат сино ?

Зошто принцезите на Дизни секогаш носат носат сино ?

770
0
SHARE

Додека ги гледавме Принцезата Јасмин, Бела, Пепелашка и Ариел сите ние пропуштивме многу важен факт.

Сите омилени хероини од познатите цртани на Дизни се облечени во сина боја.

Леатрис Еисман од институтот за бои кажува дека ова е така за на девојките да им се даде повеќе моќ и маженственост.

Но, има и друга причина зошто принцезите на Дизни носат сина боја, а тоа е поради тоа што е позитивна боја.

 дизни принцези

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here