Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Јелена Карлеуша заврши на Ургентен, пејачката отекла и се гушела

Јелена Карлеуша заврши на Ургентен, пејачката отекла и се гушела

20
реклама:Лето во Банско

Јелена Карлеуша како што јавуваат српсите медиуми била примена во ургентен центар во Белград откако во нејзиниот двор била касната од оса.

Очигледно пејачката била алергична на овој инсект па веднаш отекла и имала компликации па побарала помош од лекар.

По прегледите и соодветна терапија била пуштена дома.

Јелена на својот Инстаграм веднаш им се заблагодарила на медицинските лица за грижата и третманот:

– Им благодарам на прекрасните луѓе од Ургентниот центар … Понекогаш каснувањата од оса се претвораат во гушење и отекување… Но, и во средби со прекрасни луѓе кои спасуваат животи – напиша Јелена.

РЕКЛАМИ:Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------