Home INFO Ќе ви се слоши кога ќе прочитате што користи Том Круз за...

Ќе ви се слоши кога ќе прочитате што користи Том Круз за да се подмлади!

реклама:hotel PREMIER

Холивудскиот актер Том Круз со години важеше за еден од најпосакуваните мажи на планетата.

Круз има 60 години, а неговото лице дава впечаток дека претерал со естетските корекции.
Актерот не крие дека дека се грижи за својот изглед и максимално се труди да одржи младешки изглед.

Она што ја заинтригира јавноста е неговата изјава дека користи маска за лице од птичји измет. за која многу палтил но има неверојатно добар ефект.
Наводно, станува збор за маска за лице која подразбира мешање на птичји измет со овесни трици и вода, а смесата се суши на лицето, со што се постигнува ефект на затегната кожа.

„Том не оди на инјекции или операции на ботокс, но посветува многу внимание на сите нови природни третмани, а резултатите беа фантастични“, изјавил близок извор на актерот и додал:

„Том не мисли дека маската од птици е чуден третман. Всушност, тој истакнува дека постојат многу полуди и поневообичаени методи за одржување на вашето лице младо“.

Покрај Круз, наводно и Викторија и Дејвид Бекам го користат овој метод.

РЕКЛАМИ: ----------------------------------------------------