Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Ќе заглави ли раперот Раста во затвор?! Обвинителството му го продолжи притворот...

Ќе заглави ли раперот Раста во затвор?! Обвинителството му го продолжи притворот на уште 30 дена

реклама:Лето во Банско

Продолжен е притворот за српскиот рапер Раста уште за 30 дена, велат информациите од судот.

Кај него на почетокот на октомври беа пронајдени тешки дроги а се сомничи и за нелегално производство и дистрибуција на наркотични средства за што може да добие казна затвор од 3 до 12 години.

„Притворот му е продолжен заради постоење на посебни околности што укажуваат на тоа дека тој може да го повтори делото “, рече портпаролката на судот, Татјана Тесиќ.

РЕКЛАМИ:Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------