Home INFO Џоли ја поздрави одлуката: Бред Пит ја изгуби битката за старателство

Џоли ја поздрави одлуката: Бред Пит ја изгуби битката за старателство

13
реклама:Лето во Банско

Со години трае битката за старателство над децата помеѓу некогаш најпопуларната холивудска двојка.

Без дополнително објаснување, Врховниот суд на Калифорнија го одбил барањето на Бред Пит за старателство над нивните деца.

Адвокатот на Анџелина Џоли, Роберт Олсон за „Ју-ес-еј тудеј“ изјави дека неговата клиентка ја поздравува одлуката на судот.

РЕКЛАМИ:Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------