Home LIFE STYLE 5-те најдобри пудри за мрсно лице

5-те најдобри пудри за мрсно лице

SHARE

Мрсната кожа може да биде вистински кошмар за дамите.

Без разлика дали е предизвикана од топлото време, загадувањето или едноставно гените сепак постојат многу причинители за истата.

Но, како да се справите со мрсното лице, односно која пудра е идеална за овој тип кожа?

Група дерматолози од Америка направија истражување и тестираа повеќе од 30 пудри, па на тој налчин дојдоа со најдобрите 10 за мрсно лице.

L’Oréal Paris Infallible 24H-Matte

Estee Lauder Double Wear Nude Cushion Stick

Vichy Dermablend 3D Correction

Rimmel Stay Matte

Bourjois Healthy Mix Foundation

РЕКЛАМИ:
Loading...